O FIRMIE Holowanie Warszawa

Nasza firma świadczy pomoc drogową 24 godziny na dobę dla wszystkich klientów z Warszawy, Bielan, Mokotowa i okolic. Każdy samochód, który w wyniku kolizji lub wypadku nie jest zdolny do jazdy lub odmawia pracy, zostanie odholowany na terenie województwa mazowieckiego. Ceny holowania za 24 godziny ustalane są indywidualnie.

Holowanie Warszawa

Nieprzewidziane zdarzenia drogowe z udziałem pojazdów zdarzają się każdego dnia w stolicy i okolicznych miejscowościach. Niektóre problemy techniczne można naprawić na miejscu, inne wymagają specjalistycznych działań w stacjonarnym warsztacie. Konieczny jest wtedy transport pojazdu do serwisu. W tym miejscu z pomocą przychodzi nasza firma.

Być może zastanawiasz się, kiedy jesteś w stanie samodzielnie odholować swój pojazd, a kiedy będziesz musiał wynająć lawetę. W pierwszej kolejności należy przygotować się do tego zadania, spełnić wszystkie wymagania techniczne oraz przestrzegać przepisów ruchu drogowego. Główną zasadą jest to, że pojazd holujący musi być co najmniej dwa razy cięższy od pojazdu holowanego. Ponadto, ten ostatni nie może mieć uszkodzeń układu kierowniczego, układu hamulcowego lub świateł. Nawet w przypadku niegroźnego wypadku należy wezwać lawetę.

Jakie sytuacje są najczęstsze dla autoholowania?

Kolizja – Jest to sytuacja, w której doszło np. do uszkodzenia elementów karoserii, takich jak zderzaki, drzwi, klapa bagażnika itp. a także chłodnicy i miski olejowej, z której wycieka płyn. Samochód musi zostać odholowany, jeśli wycieku nie da się zatamować.

Silnik zatarty lub przegrzany

Alternator jest napędzany przez zerwany pasek wielorowkowy.

Problemy z przewodami wysokiego napięcia lub cewką zapłonową mogą w niektórych przypadkach powodować „szarpanie” pojazdu.

Jeśli przypadkowo zatankowałeś niewłaściwe paliwo, koniecznie odholuj samochód do warsztatu w celu oczyszczenia wtryskiwaczy i usunięcia paliwa.

uszkodzony układ chłodzenia,

Problem z czujnikiem, który uniemożliwia uruchomienie silnika lub stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa kierowcy.

Problemy z zamkiem zapłonu

Problem z kartą, która została użyta do uruchomienia pojazdu.

Profesjonalne holowanie jest bezpieczniejszą i lepszą opcją. Profesjonalne holowanie nie spowoduje żadnych uszkodzeń pojazdu. Fachowiec wyeliminuje również możliwość zatarcia lub pogłębienia awarii automatycznej skrzyni biegów.

Autoholowanie

Autoholowanie jest oferowane przez naszą firmę

Co to jest autoholowanie? Pomożemy Ci, jeśli Twój samochód jest uszkodzony lub zepsuty na warszawskim Mokotowie, Bielanach czy Mokotowie. Nie ma znaczenia jaka jest pora dnia, pracujemy siedem dni w tygodniu i jesteśmy dostępni 24 godziny na dobę. Odległość między Tobą a naszą ciężarówką będzie miała wpływ na czas przyjazdu. Nasza ciężarówka dotrze do Państwa w ciągu kilku minut. Nasi specjaliści bezpiecznie załadują Państwa pojazd na nasz specjalnie zaprojektowany samochód i przetransportują go do warsztatu. Możesz skorzystać z usług jednego z naszych warsztatów lub wskazać swój własny.

pomoc drogowa Warszawa Targówek

Aby wykonać usługę holowania, należy najpierw oznaczyć miejsce pracy. Na naszych lawetach włączamy żółte światła ostrzegawcze. Zabezpieczamy również teren działania za pomocą pachołków i trójkątów ostrzegawczych. Podwyższona platforma na pojeździe pozwala nam na wyciągnięcie samochodu za pomocą wyciągarki elektrycznej lub spalinowej. Jest ona połączona z mocną stalową liną, która może być użyta do holowania samochodu o wadze do kilku ton. Proces holowania pojazdu trwa około 30 minut. Wszystko zależy jednak od jego stanu i tego, czy da się go przenieść z miejsca, w którym się znajduje. Holowanie samochodu oznacza, że jest on bezpiecznie transportowany do mechanika w celu naprawy. Podczas wykonywania tych zadań korzystamy z profesjonalnego sprzętu. Takim sprzętem jest wspomniana wcześniej laweta płaska, która jest jednym z najczęściej spotykanych typów tego typu pojazdów. Do pomocy otrzymują Państwo również różnego rodzaju narzędzia, takie jak podnośniki czy wysięgniki. Wysięgniki i podnośniki są dołączone, aby pomóc nam załadować samochody lub inne pojazdy automatycznie. Wyciągarka to narzędzie, które pozwala na wyciągnięcie samochodu z rowu lub innego niepożądanego miejsca.

Posiadamy również sprzęt, który wyposażony jest w specjalny holownik, często nazywany „holownikiem miejskim”. Przewożony pojazd właściwie nie wchodzi na lawetę. Jest on natomiast holowany za pomocą specjalnie zaprojektowanego haka holowniczego.

Zespół pomocy drogowej może holować samochody o masie do kilku ton. Rodzaj lawety, która jest potrzebna w danej sytuacji, określamy na podstawie szczegółów podanych przez Państwa podczas opisywania okoliczności. Jest to coś, o czym wielu kierowców zapomina, gdy są w stresie lub w szoku. Kiedy dyspozytorzy odbierają połączenie, zawsze zadają pytania, aby uzyskać pełny obraz sytuacji.

pomoc drogowa Warszawa Targówek

Dokładne miejsce zdarzenia

Typ pojazdu, który został uszkodzony

Liczbę osób, które będą transportowane.

Te dane są niezbędne, ponieważ możemy wtedy określić, jaki sprzęt należy wysłać. Inne będą wymagane, np. w garażu podziemnym lub w trudno dostępnych miejscach.

Jakie samochody kwalifikują się do holowania? Oto nasza oferta:

Samochody zabytkowe i osobowe

Pojazdy użytkowe do 3500 lb.

Motocykle

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, jakie samochody nie mogą być holowane w inny sposób niż lawetą? Oto lista:

Automatyczna skrzynia biegów – Niektórzy producenci zezwalają na autoholowanie w przypadku niektórych modeli, ale tylko na krótkich dystansach lub przy niskich prędkościach.

Z napędem elektrycznym lub hybrydowym.

Zawieszenie hydropneumatyczne lub pneumatyczne. Silnik uległ awarii.

Stały (permanentny), napęd na obie osie

Nie wolno samodzielnie holować pojazdów na autostradach. Zamiast tego należy wezwać lawetę.